Compliance
Wewnętrzne postępowania
wyjaśniające

Kiedy organizacja dowie się o nieprawidłowościach w wyniku tzw. whistleblowingu ze strony pracownika, konkurenta albo kontrahenta, powinna podjąć decyzję o przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania wyjaśniającego.Celem takiego postępowania jest m.in. ustalenie czy do nieprawidłowości faktycznie doszło i zapobieganie ich powtórzeniu się. Przeprowadzenie wewnętrznego postępowania często kończy się rekomendacjami w zakresie uszczelnienia istniejących w organizacji procedur, zmiany dokumentacji albo przeszkoleniem pracowników.

Wspieramy naszych Klientów w prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających.

W trakcie wewnętrznych postępowań wyjaśniających prowadzonych przez organizacje naszych Klientów dbamy o obiektywizm postępowania, jego poufność, właściwe zabezpieczenie dowodów zgromadzonych w postępowaniu, ochronę danych osobowych, które pojawiają się w toku postepowania, realizację uprawnień osób, które biorą udział w postępowaniu oraz - jeżeli jest to celowe - zaangażowania specjalistów (np. od tzw. forensicu, czyli firm zajmujących się informatyką śledczą i wyszukiwaniem danych).

Przygotowujemy oraz pomagamy wdrażać naszym Klientom kodeksy postępowania wewnętrznego, tzw. codes of conduct i reguły compliance. Transparentność organizacji pomaga w wychwytywaniu nieprawidłowości i zapobiega ich pojawianiu się w przyszłości.Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.