Nieruchomości

Dbamy o to, aby nasi Klienci mogli przeprowadzać bezpieczne i skuteczne transakcje na rynku nieruchomości. Doradzamy przy inwestycjach komercyjnych i mieszkaniowych, zapewniamy kompleksową obsługę najmu, przygotowujemy audyty prawne nieruchomości.Prawo nieruchomości to jeden z filarów działalności kancelarii Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik. Mamy 15-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej deweloperów,  inwestorów, wspólnot i pośredników na rynku nieruchomości. Klienci dostają od nas kompleksową obsługę prawną projektów na rynku nieruchomości na każdym etapie – w czasie planowania inwestycji, podczas jej realizacji i przy sprzedaży lub komercjalizacji obiektu.

W naszym portfolio są prestiżowe, wieloetapowe projekty (obsługa prawna apartamentowców, osiedli mieszkaniowych, obiektów magazynowych i produkcyjnych) oraz niewielkie nieruchomości prywatne.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną najmu (przygotowanie wzorcowych umów najmu wraz zabezpieczeniami, negocjacje i renegocjacje umów najmu).

Wspieramy naszych Klientów w decyzjach inwestycyjnych, tak by podejmowali je bezpiecznie i na najlepszych dla siebie warunkach. Reprezentujemy ich także w sporach sądowych.

Nasze wybrane projekty na rynku nieruchomości:

  • Sporządzenie audytu prawnego i przygotowanie umów nabycia nieruchomości (umowy przedwstępne, warunkowe i przenoszące własność) pod 2-etapową inwestycję magazynową o powierzchni niemal 25.000 m2 wraz z opracowaniem umów dotyczących procesu budowlanego.
  • Przygotowanie umów najmu na ponad 100.000 m2 powierzchni w całej Polsce (m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Olsztyn) w latach 2020-2021 dla wiodącego dewelopera powierzchni przemysłowych.
  • Przygotowanie koncepcji i oprzyrządowania prawnego dla 9-etapowej mieszkaniowej inwestycji deweloperskiej - od umowy rezerwacyjnej, prospektu informacyjnego, umowy deweloperskiej, aż po umowę sprzedaży.
  • Sporządzenie audytu prawnego i przygotowanie przedwstępnych umów sprzedaży dla dewelopera mieszkaniowego w Krakowie.
  • Negocjacje umów najmu dla operatora spożywczego w kilku lokalizacjach w Krakowie.
  • Wygrana sprawa – w tym przed Sądem Najwyższym - przeciwko Skarbowi Państwa o zapłatę odszkodowaniaza wydanie decyzji w przedmiocie zwrotu nieruchomości wywłaszczonej z naruszeniem prawa.
  • Reprezentacja dewelopera w postępowaniu odwoławczym od decyzji prezesa UOKiK, zakończona całkowitym uchyleniem przez Sąd Apelacyjny tej decyzji i nałożonej kary finansowej.
  • Reprezentacja w procesach sądowych włoskiej grupy kapitałowej – dewelopera budującego mieszkania i apartamenty w Krakowie i Wrocławiu.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.