Ochrona środowiska

Każda firma, w mniejszym lub większym stopniu, musi dostosować swoją działalność do wymogów prawa ochrony środowiska.  Pomagamy Klientom zidentyfikować ich obowiązki w tym zakresie i należycie je wykonywać.Rosnąca świadomość wpływu człowieka na środowisko i potrzeba zrównoważonego rozwoju wymuszają znaczące zmiany w prawie. Na przedsiębiorcach ciąży coraz więcej obowiązków w zakresie ochrony środowiska, zaś organy władzy publicznej i społeczeństwo zyskują nowe narzędzia ich kontroli. Firmy są narażone na umyślne i nieumyślne naruszenie prawa ochrony środowiska lub kosztowną utratę reputacji.

Kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik wychodzi naprzeciw nowym potrzebom przedsiębiorców i rozwija praktykę prawa ochrony środowiska. Pomagamy Klientom identyfikować wymagania środowiskowe, którym muszą sprostać i weryfikujemy czy podjęte przez nich działania są efektywne.

Wspieramy przedsiębiorców w uzyskaniu decyzji środowiskowych niezbędnych do prowadzenia działalności (m.in. pozwolenia na emisję, pozwolenia zintegrowane). Przeprowadzamy procedurę oceny oddziaływania na środowisko i pomagamy inwestorom uzyskać decyzje o uwarunkowaniach środowiskowych.

Tam, gdzie jest już za późno na prewencję, reprezentujemy Klientów przed organami ochrony środowiska, w toku postępowań kontrolnych, administracyjnych i sądowych.Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.