Ochrona środowiska
Gospodarka odpadami

Ostatnie lata przyniosły rewolucję w przepisach dotyczących gospodarowania odpadami. Nie wszyscy przedsiębiorcy byli na nią gotowi. Rosnąca liczba obowiązków w tym zakresie, w części realizowanych wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem „Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami” (BDO), wymaga dobrej organizacji i podjęcia szeregu czynności.Wspieramy naszych Klientów w sprawach z zakresu gospodarki odpadami, pomagając na każdym etapie prowadzonej działalności – od uzyskania niezbędnych zezwoleń, przez należyte wykonywanie obowiązków, aż po reprezentację w postępowaniach kontrolnych i postępowaniach z zakresu naruszenia przepisów o gospodarce odpadami.

Pomimo intensywnych działań informacyjnych podjętych przez organy państwowe, wciąż nie wszyscy przedsiębiorcy w sposób należyty realizują swoje obowiązki związane z funkcjonowaniem BDO. Pomagamy naszym Klientom zidentyfikować wymagania prawne, którym muszą sprostać w tym zakresie.  

  • Pomagamy określić obowiązki z zakresu prawidłowej i zgodnej z prawem gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie oraz opracować procedury służącego ich należytemu wykonaniu.
  • Wdrażamy niezbędne rozwiązania służące zapewnieniu bieżącej ewidencji i sprawozdawczości odpadowej.
  • Doradzamy w sprawach z zakresu odpowiedzialności za nieprawidłowe gospodarowanie odpadami.
  • Doradzamy w sprawach z zakresu gospodarowania odpadami oraz gospodarki wodnej.
  • Sporządzamy opinie z zakresu prawa ochrony środowiska.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.